Но-Шпа

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: A03AD02

Міжнародна назва: No-Spa

Діюча речовина: Дротаверин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Загальновідомо, що лікарські препарати варто приймати відповідно до рекомендацій лікаря. Однак не завжди, та не кожен лікар детально розповідає про ліки. У статті ви дізнаєтеся про медикаменти, які можна придбати в будь-якій аптеці без рецепта, й це — Но-Шпа. Ми розберемо її фармакологічні властивості, розповімо про склад та протипоказання, а також про те, які препарати мають аналогічні характеристики та показання до застосування.

Інструкція по застосуванню препарату Но-Шпа

Но-Шпа представлена у двох лікарських формах:

  • в ампулах для введення внутрішньовенно та внутрішньом’язово по 2 мл/1 ампула;
  • у вигляді двоопуклих таблеток жовтого кольору з вигравіруваним написом «spa» з одного боку по 40 мг/1 таблетка для прийому перорально.

Активною речовиною виступає Дротаверин гідрохлорид, якого міститься в одній таблетці, як й в одній ампулі – 40,0 мг.

Фармакологічна дія. Дротаверин гідрохлорид відрізняється значним спазмолітичним впливом на гладкі м’язи людини, пригнічуючи фермент фосфодіестерази 4 (ФДЕ 4). Інгібування зазначеного ферменту посилює концентрацію цАМФ, що інактивує легкий ланцюжок кінази міозину та сприяє полегшенню спазмів гладкої мускулатури.

Фермент ФДЕ 4 інгібірується in vitro Дротаверином без інгібування як ферменту фосфодіестерази 3, так й ферменту фосфодіестерази 4. Результативність впливу активної речовини залежить від рівня концентрації ФДЕ 4 в різних тканинах. Фосфодіестерази 4 грає істотну роль в ослабленні скорочувальної активності гладкої мускулатури, тому її селективні інгібітори мають позитивний вплив при лікуванні безлічі захворювань, яким супроводить спастичний стан шлунково-кишкового тракту, а також при лікуванні гіперкінетичних дискінезій.

Дротаверин не виробляє побічного впливу на ССС, у зв’язку з тим, що гладкі м’язи серцевих судин та міокарда містять іоензим ФДЕ 3, але розширює судини, у зв’язку з чим посилюється кровообіг в тканинах.

Фармакокінетика. Дротаверин володіє сильнішим ефектом, ніж папаверин, а також має швидку та повну абсорбцію зі шлунково-кишкового тракту. На 95-98% активна речовина зв’язується з білками плазми, особливо з бета-глобуліном, гамма-глобуліном та альбуміном.

Метаболізується Дротаверин практично повністю в печінці людини від 8 до 10 годин. З людського організму виведення займає 72 години (близько 50% – сечовидільної системи, а приблизно 30% – калом). Дротаверин у сечі в первісному вигляді не виявляється.

Показання до застосування. Кардіоспазм, пілороспазм, гастродуоденіт, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, печінкова колька, спастична дискінезія кишківника, холецистит, ниркові коліки, пієліт, спазми судин головного мозку, постхолецистектомічний синдром, необхідність зняття спазму шийки матки під час пологів, спазм коронарних артерій, цистит.

Протипоказання. Не призначають при непереносимості активних або допоміжних речовин, а також підвищеної чутливості до них.

Також Но-Шпа протипоказана до застосування, якщо у пацієнта:

  • Важкі порушення функціонування нирок;
  • Гостра недостатність функціонування печінки;
  • Синдром малого серцевого викиду — ОСН;
  • Спадкове неприйняття організмом галактози, дефіцит лактози, мальабсорбція глюкози-галактози.

Не рекомендовано жінкам в період лактації, тому що результати клінічних досліджень відсутні, й дітям, які не досягли віку 6 років.

Застосовувати з обережністю пацієнтам з артеріальною гіпотензією. Діти можуть приймати медикамент тільки після консультації з лікарем через малого клінічного досвіду використання. Під час вагітності застосування но-шпи має бути погоджено з лікарем, який оцінить співвідношення користі препарату для матері з ризиками для плоду.

Побічні дії. За роки клінічного застосування медикаменту побічних ефектів було виявлено небагато:

  • в області ЦНС — іноді: головний біль, безсоння, запаморочення;
  • в області ССС — іноді: зниження артеріального тиску, прискорене серцебиття;
  • в області шлунково-кишкового тракту — іноді: нудота, утруднений стілець;
  • в області імунітету — іноді: алергічні симптоми.

Спосіб застосування та дозування. Дорослим — перорально по 1-2 таблетки 2-3 прийоми на добу. Граничною добовою нормою вважається 240 мг ліків, тобто 6 таблеток.

Для дітей від 6 до 12 років гранична добова норма становить 80 мг, приймати слід по 1 таблетці 2 рази на день.

Для дітей старше 12 років гранична міра на добу становить 160 мг, приймати слід по 1 таблетці 4 рази на день, або по 2 таблетки за один прийом 2 рази на день.

Внутрішньом’язово добова міра для дорослого — від 40 до 240 мг.

Внутрішньовенно при гострих коліках в нирках та печінці – 40-80 мг на добу.

Взаємодія з іншими препаратами. При одночасному прийомі з леводопою може збільшитися тремор та ригідність, тому що Дротаверин знижує антипаркінсонічний вплив леводопи.

При прийомі Но-Шпи з іншими спазмолітичними засобами, її дія посилюється.

При передозуванні можуть простежуватися зміни ритму серця та порушення провідності до повної блокади та зупинки, що може стати причиною летального результату. Необхідно негайно звернутися до лікаря за якнайшвидшим лікуванням.

Вплив на здатність керувати автотранспортом та іншими механізмами прийом Но-Шпи не робить, й не впливає на здатність до здійснення дій, що вимагають збільшення концентрації та уваги. У разі виявлення побічних реакцій організму рішення про можливість виконання таких робіт виносить лікуючий лікар.

Наркологи Но-Шпу використовують для позбавлення від похмільного синдрому комплексом з іншими терапевтичними методами. Тобто, можна сказати, що Но-Шпа та алкоголь сумісні. Запивати пігулки міцними напоями заборонено, в цьому випадку спиртне зведе дію препарату до нуля, адже організм не зможе повноцінно засвоїти Дротаверин.

Від чого застосовується Но-Шпа?

При виборі будь-якого лікарського препарату необхідно орієнтуватися на кілька факторів, таких як:

  • Ефективність медикаменту;
  • Безпека для організму.

Но-шпа, безсумнівно, відноситься до препаратів, які заслужили довіру лікарів та споживачів за більш ніж п’ятдесятирічний досвід використання цього лікарського засобу в сорока країнах світу.

Призначається Но-Шпа при лікуванні пацієнтів, які мучаться спазмами гладкої мускулатури (хронічними або гострими), а також при всіляких патологічних станах, які викликають спастичний біль. Но-Шпа відрізняється досить швидкою дією, вже через 10-13 хвилин при прийомі перорально починає надавати свій вплив таблетка, дія ж внутрішньом’язового уколу Но-Шпи починається протягом двох-п’яти хвилин.

Ви повинні знати, в яких випадках необхідно застосувати пігулки, а для яких необхідні ін’єкції.

Отже, ліки можуть бути призначено у вигляді прийому таблеток, при:

  • деяких видах головного болю;
  • спазмах гладких м’язів в таких внутрішніх органах, як сечостатева система та шлунково-кишкового тракту, що викликає почуття болю;
  • небезпеки зриву вагітності на ранньому терміні;
  • спастичних болях у жінок в період менструацій (дисменореї);
  • гіпертонічного кризу в якості супроводжуючої терапії;
  • гострого зубного болю.

Однак від болю голови Но-Шпа рятує не завжди, а лише при болісних відчуттях, викликаних зміною тонусу судин в головному мозку. При болю напруги Но-Шпа не підійде, а ось від кластерного головного болю, а також при мігрені вона стане хорошим порятунком.

При цьому пам’ятайте, що Но-Шпа лише зніме спазм судин та прибере хворобливі відчуття, як первинний лікарський засіб при регулярних болях голови препарат не варто використовувати, для цього необхідна більш поглиблена терапія.

Но-Шшпа в ампулах застосовується для ін’єкцій в наступних випадках:

  • Комплексна терапія при захворюваннях жовчних шляхів та сечокам’яної хвороби;
  • Для поправки стану пацієнтів в післяопераційний період;
  • При лікуванні патологій дванадцятипалої кишки;
  • При терапії під час виразки шлунка;
  • При стимуляції пологової діяльності у жінок для розкриття шийки матки.

Оскільки ліки володіють великим спектром впливу, ними також користуються для купірування гострого болю при різних травмах. Також медикамент рекомендований до застосування людям, що страждають від ішемічних хвороб та кисневого голодування, тому що Но-Шпа сприяє поліпшенню кровопостачання пошкоджених ділянок.

Ціна на Но-Шпу та її аналоги — що вибрати?

Творець препарату — угорський виробник медикаментів, завод «Хіноін», що входить до складу світової фармкорпорації «Санофі-Сінтелабо» (Франція). Назва Но-Шпа запатентовано та являє собою оригінальну торгову марку виробника.

Перед випуском на ринок всі медикаменти проходять безліч клінічних досліджень, на які фірма-виробник витрачає чималі засоби, як й на маркетингову роботу, що робить ціну оригіналу вище препаратів-генериків.

Російським аналогом Но-Шпи є Дротаверин. Він має аналогічний склад та фармакологічні властивості, випускається як в ампулах, так й в таблетках. Єдиною відмінністю виступає швидкість впливу препарату. Дія Дротаверину починається на 15-20 хвилин пізніше, ніж дія Но-Шпи. Ціна ж Дротаверину нижче в 3-4 рази.

Оскільки відчутних відмінностей між цими двома медикаментами немає, так навіщо ж переплачувати?


Увага!

Використання Но-Шпа без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.