Овестин

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Гормональні препарати, Гормональні розлади

Класифікація: G03CA04

Міжнародна назва: Ovestin

Діюча речовина: Естріол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Овестин (Ovestin) – це препарат для гормональної терапії (біоідентичних гормональній терапії). Головним діючим компонентом засобу є естріол, що належить до естрогенової групи. Він призначений для застосування в постменопаузному періоді у слабкої статі, терапія зазвичай починається після того, як пройде мінімум 12 міс. після фінальної природної менструації. Медикамент допомагає втихомирити симптоми, які розвиваються після жіночого клімаксу.

Інструкція по застосуванню та загальна характеристика Овестину

Схема прийому. Особливості застосування коротко розписані в секціях щодо окремих форм препарату. Загальне правило – слід використовувати мінімально ефективну дозу гормонального препарату. Застосовувана форма препарату не впливає на його дієвість. Овестин не призначають дітям.

Показання. Овестин приходить на допомогу для боротьби з дискомфортними симптомами тоді, коли вони починають істотно заважати звичайному ритму життя. Медикамент можуть призначати для боротьби з деякими формами інфертильності (безпліддя), для інтенсифікації загоєння ран у жінок в постменопаузний період, які зазнали вагінальної хірургії, а також для допомоги в оцінюванні результатів мазків шийки матки у жінок даної категорії. На додачу до всього, засіб може допомогти при нетриманні сечі та інших симптомах з боку сечостатевого тракту, викликаних естрогенною недостатністю.

Протипоказання. Інструкція до Овестину повідомляє, що естріоловий засіб не можна призначати в наступних ситуаціях:

  • рак тіла матки (ендометрія), що володіє чутливістю до гормонів естрогенної групи, існуючий або передбачуваний;
  • вагінальна кровотеча туманної етіології, причина якої не була з’ясована лікарем;
  • серйозне потовщення слизової матки (ендометрія), яке не піддається терапії;
  • тромботичні порушення в нижніх кінцівках або легенях (наявність або підозра);
  • відхилення в згортанні крові (наприклад, недостатність антитромбіну);
  • кров’яні згустки, в тому числі раніше – в історії хвороби, які призвели до інфаркту, інсульту або “грудній жабі”;
  • печінкові захворювання з відхиленнями в результатах аналізів;
  • наявність підвищеної чутливості до базових або додаткових складових засобу;
  • наявність порфірії або порфиринової хвороби, переважно спадкового характеру, при якій підвищуються порфірини (циклічні сполуки – ферменти), відбувається їх інтенсифіковане виділення з калом та сечею.

Чинний компонент засобу. Головним активним інгредієнтом препарату є естріол (estriol, також відомий як 16α-гідроксіестрадіол) – другорядний естроген, що відрізняється малоактивністю, якщо порівнювати, наприклад, з естрадіолом. Так, дослідження показали, що при введенні підшкірної ін’єкції мишам естрадіол орієнтовно в 10 разів сильніше, ніж естрон, і так в 100 разів могутніше, ніж естріол (А. Labhart, 2012; S. Blackburn, 2014 року). Вироблення естріолу в організмі здійснюється фолікулярним апаратом яєчників у жінок. Також він виробляється наднирковою корою в обох статей та тестикулами у чоловіків.

Згідно загальноклінічним даним, послаблення менструальної симптоматики має місце протягом перших тижнів терапії. Повідомляється, що кровотечі з статевих органів на тлі лікування мають дуже низьку частоту виникнення. У разі їх виникнення потрібно консультуватися з лікарем.

Механізм дії. В менопаузному періоду синтезування організмом жінки естрогенів поступово вщухає. Якщо пацієнтка перенесла оваріектомію (хірургічну операцію по видаленню одного яєчника – “частково”, або обох – “тотально”) перед клімаксом, естроген падає з непохитною швидкістю. Часто зниження продукції “жіночих гормонів” призводить до типових менопаузних скарг, таких як пітливість в нічний час та припливи. Гормональний дефіцит може викликати потоншення та сухість вагінальних стінок. Внаслідок цього жінка відчуває свербіння, статевий акт з партнером може стати причиною болю. Також з’являються проблеми з випусканням сечі, розвивається рецидивний цистит. Препарат справляється з цією симптоматикою або як мінімум полегшує її.

Взаємодії. Деякі медикаменти можуть впливати на ефект естріолу та навпаки. Їх список включає, в тому числі:

  • препарати-антикоагулянти;
  • кортикостероїди, серед яких багато антиастматичних продуктів;
  • сукцинілхолін (суксаметоніум, діацетилхолін) – деполяризуючих міорелаксантів, призначений для розслаблення мускулатури;
  • теофілін (1,3-диметилксантин), чайна речовина, що належить до метилксантинам та використовується для лікування респіраторних захворювань;
  • протиепілептичні засоби – барбітурати, гідантоїни (гліколілмочевіна, вірніше, її похідні, наприклад, фенітоїн), карбамазепін (у вигляді Зептолу, Карбалексу, Карбапіну, Фінлепсину, Тімону);
  • фунгіцидні (протигрибкові) та антибактеріальні ліки, в т.ч., гризеофульвін, рифаміцин, тролеандоміцин;
  • противірусні засоби: невірапін (Вірамун, Невівір, Невіпан), ефавіренц (Стокрін), ритонавір (Ритовір, Норвір), нелфінавір (Вірасепт, Нелвір, Нелфін);
  • будь-який зверобій місткий препарат (на основі Hypericum Perforatum).

Овестин в формі крему

На один грам крему Овестину доводиться 1 мг естріолу. В якості допоміжних речовин виступають, зокрема, октилдодеканол (спиртова речовина з хорошим розтіканням), цетилпальмітат (рослинний спермацет), гліцерин, цетиловий спирт або ЕТАЛ (одноатомний спирт складу C16H33OH), полісорбат 60 (добавка E435), сорбітанстеарат, хлоргексидин, молочна кислота та ін. Іноді цю форму медикаменту називають маззю.

Доза препарату вимірюється за допомогою каліброваного аплікатора. Одна доза (аплікатор, заповнений до кільцевого маркування) містить 0,5 мг естріолового компонента. Засіб вводять вагінально, роблячи це у вечірній час перед відходженням до сну.

Згідно з інструкцією із застосування, при змінах атрофічного характеру в сечостатевому тракті засіб призначається спочатку більш прискорено (раз на день протягом місяця) а потім переходить на знижену частоту (близько 2 разів на тиждень).

В період до та після вагінальної операції у жінок після менопаузи призначається по 1 дозі протягом 14 днів до втручання плюс по 1 дозуванні двічі на тиждень ще в період 14 днів.

Препарат також використовують раз у два дні (через день) якщо у жінки була виявлена ​​атрофічна картина згідно з даними цервікального мазку. В даному випадку засіб важливий для правильного діагностування стану.

Овестин свічки (супозиторії вагінальні)

В одному супозиторії (свічці) Овестину міститься 0,5 мг базового агента. Допоміжних інгредієнтів трохи – один лише твердий жир.

Супозиторії застосовуються так само, як і крем, тільки в якості одного дозування виступає одна свічка.

Овестин у вигляді таблеток

Таблетки Овестин містять естріоловий компонент в дозуванні 1 або 2 мг. Як додаткові компоненти виступають крохмаль картоплі, амілопектин, повідон та ін.

Схема прийому подібна з попередніми формами. При атрофічних змінах приймають по 2-4 шт. (Відповідно, 4-8 мг) протягом близько 7 днів з перемиканням на підтримуючу терапію, яка передбачає вживання 1-2 мг в день протягом від 1 до 3 тижнів. При нетриманні сечі можливі більш високі дозування.

Ціна Овестину – скільки коштує препарат?

Як і багато інших засобів на гормональній основі, естріоловий препарат коштує недешево. Крем коштує дорожче вагінальних супозиторіїв. Таблетки продаються досить рідко, їх може бути важко знайти.

Аналоги препарату Овестин в аптечних пунктах

В аптеках присутні наступні аналоги Овестину (на основі естріолу):

  • Естріол-М песарії від ПАТ «Монфарм»;
  • Естрокад супозиторії від Др. Каде.

За кордоном естріол також продається під наступними брендовими назвами:

  • Overestin (Оверестін) від Navamedic AB (Навамедік АБ), Швеція;
  • Ortho-Gynest D (Орто-Гінест Д) випуску Janssen-Cilag (Янсен Цілаг), Чехія;
  • Ovestinon (Овестинон) від Merck Sharp & amp; Dohme (Мерк, Шарп та Доме), Іспанія;
  • Pausigin (Паузігін) від Angelini (Ангеліні), Португальська Республіка;
  • Physiogine (Фізіогін) від HAC Pharma, Франція;
  • Vagifem (Вагіф) від Novo Nordisk Pharma India Ltd.;
  • Evalon (Евалон) від Infar (India) Limited;
  • Xapro (Ксапро) від Jenapharm (Дженафарм), Німеччина;
  • Estriel (Естріель) від Mochida Pharmaceutical (Мочіда Фармасьютикал), Японія.

Також реально підібрати аналоги засобу з іншими, схожими, активними компонентами, зокрема: Дивігель, Естрамон 50, Естрожель, спрей для трансдермального застосування Лензетто, пластир Меностар, Естерлан тощо.

 


Увага!

Використання Овестин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.