Папазол

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: A03AX

Міжнародна назва: Papasolum

Діюча речовина: Бендазол, Папаверин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Папазол – це відомий препарат на основі дибазола, який має великий список показань. Його призначають при спазмах периферичних судин та не тільки. Однак перед застосуванням цих ліків слід врахувати, що він може викликати деякі побічні явища. Є обмеження щодо прийому Папазолу в дитячому віці – все вказано в інструкції по застосуванню засобу.

Від чого призначають Папазол сьогодні?

Перед застосуванням препарату. Папазол відноситься до групи периферичних вазодилататорів. У його складі міститься така активно-діюча речовина, як дибазол. Він виконує функцію спазмоітика, відрізняючись непохитною міотропною дією. Крім зняття спазмів із судин, м’якої мускулатури та інших тканин, він має судинорозширювальну дію, культивує спинномозкову функцію, а також впливає на підвищений артеріальний тиск знижуючи. Якщо говорити про судинорозширювальну функції, то вона більш виражена по відношенню до вен, ніж до артерій. Papazol також відрізняється здатністю до необхідної ануляції АТФ, значного зниження судин ГМ разом з необхідним судинно-розширенням, а також до ледь помітної імунної стимуляції.

Показання. Papazol є швидко-дієвим засобом, який рятує хворого:

  • Від спазменних станів, набутих периферичних судин;
  • Від гладко-мускулатурних спазмів (у внутрішніх органах);
  • Від холециститу, СРК (синдром подразненого кишечника, яким страждає величезний відсоток населення сьогодні);
  • Від спазмів, які виникають у хворого у кишківнику, чому сприяють різні захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • Від тиску (мається на увазі, від високого тиску);
  • Від нервових недуг – поліомієліту, ППЛН (периферичний параліч лицьового нерва), знімаючи, головним чином, спазми гладких м’язів;
  • Від спазмів, які атакували судини ГМ.

Протипоказання. Плануючи застосування цього сосудорозширяючий-спазмолітичний засіб, варто відразу ж упевнитися в тому, що у вас немає до нього протипоказань. Більш того, про цей момент не варто забувати й в тому випадку, коли у хворого спостерігається гострий напад однієї з вищезазначених хвороб. Papazol протипоказаний в таких випадках:

  • У хворого є сильно-знижений артеріальний тиск (humilis sanguinem pressura);
  • Розлади в атріовентрикулярної провідності (atrioventriculare sin istrum conduction perturbationes);
  • Пацієнту менше 18-ти років (aetatem XVIII annis);
  • Тонусний стан в м’язах (musculus sono);
  • ЕПІ-синдром, судомний синдром (volutabatur spumans);
  • Трансаміназ в крові занадто завищений (elevatum campester in sanguine transaminase);
  • Еозинофілія (Eosinophilia);
  • Похилий вік (LX annis);
  • Чутливість до препарату (princeps sensus).

Крім того, папаверіновий мед.препаратів не можна приймати при вагітності та грудному годуванні малюка.

Інструкція по застосуванню Папазол

Форма випуску. Папазол випускається в таблетообразной формі. У їх складі є дибазол (бендазол), а також папаверин. Papaverine + Bendazol (Папаверин + Бендазол) – це міжнародне найменування широкодієвого препарату. Таблетки випускаються по 10 штук в упаковці.

Інструкція по застосуванню. Таблетообразний медпрепарат на основі комбінації дибазол + папаверин приймають всередину. Дорослим людям від 18 років призначають 1 таблетку засобу 2-3 рази на день. Тривалість лікування – це строго індивідуальне визначення, залежне від стану хворого та ступеня, яку буде в підсумку мати переносимість препарату. Але терапія не може тривати більше 3-4 тижнів.

Побічні явища. При прийомі папаверинового засобу в підвищених дозах, а також при їх перевищенні, хворий може зіткнутися з його побічними явищами. Вони можуть проявитися в різних органах та системах організму пацієнта:

  • Шлунково-кишкового тракту: несподівано-з’явився запор, безпричинна нудота;
  • ЦНС: пацієнт різко та рясно потіє, йому хочеться спати навіть в звичний час неспання;
  • Серце та судини: серцевий ритм починає працювати в незвичному для нього режимі, викид серця зменшується – це буде добре помітно на позапланово-проведеному ЕКГ;
  • Реакції алергічного типу: пацієнт може відчути початок набряку Квінке, у нього може раптово проявитися кропіний висип, свербіж.

Алергіки повинні або відмовитися від прийому кошти в силу серйозності прояви алергічних реакцій, а саме – набряку Квінке. Як відомо, від набряку можна навіть померти, якщо не надати людині своєчасну медичну допомогу.

При появі того чи іншого побічного явища препарату в будь-якому випадку варто звертатися до лікаря. Він, швидше за все, скасує препарат та призначить інший, менш небезпечний в конкретному випадку.

Передозування. Похибки в режимі дозування, що перевищують допустиму норму, можуть запросто викликати передозування з характерними симптомами. В даному випадку в результаті прийому недопустимо-високих доз препарату пацієнт може скаржитися на знижений артеріальний тиск, жарові відчуття, проблеми із зоровим сприйняттям, а також у нього може крутитися в голові.

Лікування передозування передбачає, насамперед, скасування препарату. Далі хворому слід випити активоване вугілля відповідно зі своєю вагою, а також не забути про сольових розчинах як проносний. Тобто, в разі передозування використовується симптоматична терапія через відсутність специфічного антидоту.

Особливості застосування. Прийом Папазол у віці 50-60 років повинен бути обережним, курси терапії при цьому повинні бути мінімально-тривалими. Проблема в тому, що у людей старшого віку через вживання ліків може спостерігатися менший серцевий викид, ніж це потрібно.

Особи з черепно-мозковими травмами повинні приймати Папазол в мінімальних дозах, що можна сказати і про пацієнтів, які страждають на гіпотиреоз, проблемами в роботі печінки, а також з недостатністю надниркової функції. Пацієнти чоловіки, які страждають аденомою й простати (простатит, доброякісна гіперплазія передміхурової залози), також не повинні приймати високі дози цих ліків – вони можуть викликати сильну та гостру затримку сечі.

Прояв обережності під час лікування Папазол також має бути присутнім і у тих пацієнтів, які страждають від захворювань бронхів з надмірно виділяючим секретом, або стикалися хоч раз в житті з кровотечею з шлунку.

Пацієнти, які працюють з механізмами або автотранспортом, повинні припинити свою трудову діяльність під час терапії. Як було викладено вище, засіб може викликати сонливість.

Історичні відомості

Приймаючи ліки, люди все частіше стали цікавитися історією їх відкриття. Дибазол (бендазол), що входить до складу Папазол, був відкритий в 1899 році Р. Вальтером і Т. Тулавскі, однак, про це відкриття тут же забули. Справа в тому, що вченим 2-бензилбензимідазол здався марним через відсутність вивчених властивостей. Тільки через 47 років (1946р.) В ході найважливішого медичного наради вже інші вчені на території тоді ще Ленінграда знову звернули увагу на забуту речовину, назва якої не так-то просто і вимовити.

Хіміки-синтетики на чолі А. Е. Порай-Кошиця почали роботу, щоб дізнатися, як поведуть себе похідні бензимідазолу. Примітно те, що речовина має схожу структуру з пурином в біологічної активності.

Важко вимовною назвою речовини змінилася на іншу – професор Лазарєв назвав його дибазолом. Його випробовували на кішках і морських свинках, а також на мишах. В результаті цих випробувань було встановлено, що дибазол можна використовувати для лікування паралічів та порізів, які були частим явищем в військові-повоєнні роки. У той час діти масово хворіли на поліомієліт, а в результаті лікування новим препаратом у 91 дитини з 100 спостерігалися помітні поліпшення здоров’я.

У 1950-51 році почали випускати дибазол хіміко-фармацевтичним підприємством під відомим до недавніх часів назвою «Фармакон». Випуск ліки «Фармакон» тривав аж до 2004 року, після припинився.

Якщо говорити про папаверин, також входить до складу Папазол, то його відкрив в 1848 році Георг Мерк внаслідок виділення з опію, а далі – детального вивчення. Потрібно сказати, що Георг Мерк – це син Еммануїла Мірка, який заснував одну з найбільших і всесвітньо відомих фармацевтичних компаній Мерк-Корпорейшн. Георг зумів відкрити папаверин з тієї причини, що навчався хімії і фармацевтиці у таких хіміків-професорів, як Юстус Лібіх і Август Хофманн, і був дуже розумним студентом.


Увага!

Використання Папазол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.