Пектин

Фармакологічна група: БАДи, Здорове харчування

Міжнародна назва: Pectin's

Діюча речовина: Пектин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Сьогодні мало кому відомо, що таке пектин, однак, з кожним днем ​​його популярність тільки зростає. Пектин є харчовою добавкою природного походження – його активно застосовують в кулінарній галузі (наприклад, для загущення джему та варення). Крім того, його можна застосовувати і в домашніх умовах, але тут потрібно точно знати, як саме. Перед застосуванням добавки варто обов’язково уважно прочитати про всі його властивості та можливості. Як добути пектин самому в домашніх умовах з яблук? Про це, а також багатьох інших фактах про пектин, можна дізнатися нижче.

Що це таке – пектин?

Що таке пектин та в яких продуктах міститься? Пектин є повністю натуральною речовиною, як каже сайт вікіпедія та безліч інших наукових сайтів. Він виробляється в усіх фруктах та ягодах, чим і обумовлена ​​його колосальна користь для організму людини. Примітно, що «зелені», тобто, недозрілі ягоди та фрукти, не мають в складі пектину – замість нього в клітинах плодів міститься пропектин. Дана речовина перетворюється в корисний пектин виключно після повного дозрівання плодів. Особливість речовини полягає в тому, що завдяки його наявності в клітинах ягід та фруктів вони добре тримають свої фізичні властивості – твердість, пружність, форму. Коли плоди доходять до стадії перезрівання, то пектин починає процес розщеплення і з часом перетворюється в прості цукри. Як відомо, прості цукри легко розчиняються у воді. У підсумку ми бачимо перезрілі, м’які та безформенні фрукти.

Пектин міститься у всіх фруктах та ягодах, однак, найбільша його кількість зберігається в яблучних плодах, кірці цитрусових, чорній смородині та цукровому буряку. Крім того, речовина присутня в пристойних кількостях в таких плодах, як агрус, слива, абрикос, груша. З цієї причини дуже популярним сьогодні стає яблучний пектин. Так само, як і цитрусовий («жовтий» пектин) він використовується в промисловій галузі. Це відмінний стабілізатор для виготовлення конфітюрів, а також джемів, зефіру, морозива та ін. Особливість яблучного та цитрусового пектинів полягає в тому, що вони можуть нагріватися тільки один раз і для застигання в результаті їм потрібна велика кількість цукру. Якщо, наприклад, в приготуванні джему буде використана недостатня кількість цукру, то підсумковий продукт може навіть не застигнути.

Існують також інші види пектину – NH та FX58, які мають різні властивості та використовуються для виробництва різних продуктів (начинок в тортах, глазурі із дзеркальною текстурою, молочного желе). Перед прийомом в їжу різного роду продуктів варто дивитися на їх склад – там ви і побачите назву пектину.

Крім харчової промисловості, застосування пектинів спостерігається і в медицині, хоч воно і менш масштабне та широке. Йдеться про виробництво ФАП (фізіологічно-активних препаратів), а також про створення оболонок для деяких медзасобів (капсул). Цьому всьому сприяє можливість пектиновій речовині доводити продукт до стану желе, де він застосовується, і надавати безпосередньо вплив на збереження його необхідної форми.

Як приготувати пектин самому? Щоб отримати природно-вироблений та такий корисний пектин, зовсім не обов’язково мати відповідне обладнання для виробництва. Незважаючи на те, що пектин міститься в багатьох ягідних плодах, в домашніх умовах краще та простіше добувати його з яблук. Ці фрукти мають низьку вартість та завдяки цьому доступні кожному. Крім того, їх структура в більшості своїй пухка, що допомагає добути пектин з особливою легкістю. Згадайте, яким виходить сік зі стиглих яблук, якщо його зробити на домашній соковитискач – як правило, він пюреподібний. Для того щоб зробити цей сік зручнішим для вживання в нього додають сік моркви, буряка та ін.

Для добування пектину підійдуть далеко не всі сорти яблук – для цих цілей краще взяти Кубанську пізню, Вагнер, Ренет-Семиренко, Доп-Ред-Делішез або Корей. Ці сорти яблук мають найбільш рихлу структуру, що може говорити тільки про максимальний зміст в них пектину. Слід зазначити, що при можливості, якщо у вас є сад і в ньому є яблуньки, то плоди краще використовувати саме звідти. Не варто покладати великі надії на імпортні та блискучі яблучка з супермаркету, оскільки вони не дадуть вам тієї кількості та якості пектину, як «рідні».

Отримати пектин можна з 1 кг яблук, а також на цю вагу плодів необхідно взяти 120 мл води. Вимиті та висушені яблука ріжуть на часточки, не очищаючи від насіння та пластинок. Далі їх укладають в каструлю, яка має максимально щільне та товсте дно, ставлять на плиту та доводять до кипіння. При цьому кип’ятити яблука не потрібно. Далі, зменшивши вогонь, варто гасити яблука на максимально-слабкому вогні не більше, ніж 25 хвилин. Для помішування не варто використовувати ложку з нержавійки – вона повинна бути виготовленою з натурального дерева. Тушенні яблука знімають з вогню, охолоджують, після їх відкидають на капронове сито, попередньо поставлене на іншу каструльку – рідина, яка з’являється повинна максимально стекти з яблук. Саме в отриманій в результаті рідині міститься корисний пектин. Його можна використовувати як в рідкому, так й в сухому вигляді. Для отримання сухого пектину отриману речовину поміщають в духовку, яка повинна бути не сильно розігріта – досить 80-90 градусів. У духовці каструля з пектиновою речовиною повинна знаходитися не менше 5 годин – за цей час вся вода, наявна в пектині, повністю випаровується, а залишається лише коричневий порошок. Для зберігання таким чином отриманого пектину варто використовувати темно-скляні баночки, які повинні стояти в темному місці, необов’язково прохолодному.

Де купити пектин сьогодні?

Чи не кожна людина, у якої виникла необхідність в пектині, буде його готувати самостійно за вищевказаним або іншим способом. Одні вирішили не морочитися з ним та купити вже готовий, іншим же необхідна велика кількість речовини, яку важко та незручно готувати в домашніх умовах. Де ж купити цю природну речовину?

Придбати пектин з яблук або цитрусів сьогодні не складе великих труднощів, оскільки він продається насправді в багатьох торгових точках. Для покупки цієї речовини вам варто відвідати еко-магазини в вашому місті, магазини зі споживчими товарами та ін. Найпростіше знайти цей продукт в інтернеті – в його мережі існує чимало онлайн магазинів, де цей товар в наявності.

У чому користь пектину та як його застосовувати в якості харчової добавки

Властивості пектину. Першовідкривачем пектину став професор А. Браконно, для чого був використаний сік слив. З цього моменту пройшло вже практично дві сотні років. Починаючи з давнього часу, досвідчені вчені вивчали властивості пектину, а в результаті численних досліджень його стали називати «санітаром людського організму». Варто сказати, що в промисловості пектин іменується, як харчова добавка Е 440. Основна властивість пектину – це перетворення продукту в желе та допомога в створенні його структури.

Чим корисний?

Пектин надзвичайно корисний для людини, оскільки він виконує функцію сорбенту. А це означає, що застосування цієї речовини допоможе вивести з організму особливо м’яко всі шлаки, збираючи їх зі стінок кишківника. Пектин виявляє й інші свої дії, а саме:

  • Ретельно та дбайливо виводить з організму зайвий холестерин, пестициди, а також іони важких металів;
  • Нормалізує стілець, чому більшою мірою сприяє структура речовини;
  • Полегшує стан людини при таких хворобах, як гастрит та виразка шлунка, оскільки больові ділянки обволікаються клітинами пектину та разом з цим шлунковий біль менш виражений;
  • Зниження апетиту, оскільки перетравлення пектину та їжі, прийнятої разом з нею, відбувається вкрай повільно (добре підійде людям, що страждають від зайвої ваги).

Для того, щоб поліпшити своє здоров’я, людина повинна приймати на добу 15 г пектину. Краще, якщо він буде вироблятися з фруктів та ягід природним шляхом (тобто, людина повинна їсти ці продукти в чистому вигляді). Однак можна також додавати порошковий пектин в харчові продукти, вживаючи їх щоденно на постійній основі.


Увага!

Використання Пектин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.