Постинор

Фармакологическая группа: Акушерство та гінекологія, Контрацептиви

Классификация: G03A СОЗ

Осмотрено и одобрено 13.08.2018
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Україна займає одне з лідируючих місць за кількістю штучно перерваних небажаних вагітностей. Проведені дослідження вказують, що в разі, коли вагітність виявляється незапланованої, близько 10% вагітних вирішують її зберегти, інші роблять аборт. Серед останньої категорії жінок значну питому вагу займають ті, у яких вагітність наступила внаслідок неефективного дії екстреної контрацепції. Екстрена контрацепція – це «терміновий» спосіб попередити зачаття і розвиток вагітності після статевого акту, який не був захищений або Ви не впевнені в використовуваних протизаплідних методах. Практично у кожної жінки хоча б раз протягом життя виникає необхідність в застосуванні такого посткоитального способу контрацепції. З цією метою активно застосовується гормональний монокомпонентний препарат – постинор в таблетках (або його аналоги), який можна вільно купити в будь-якій аптеці. Для того, щоб ефект протизаплідної дії гормону став максимальним, а небажані наслідки мінімальними, потрібне дотримання ряду певних умов його прийому.

Таблетки Постинор – інструкція із застосування.

В одній таблетці постинора міститься 0,75 мг левоноргестрелу. Після прийому всмоктується швидко до 100% речовини. Вже через 1,6 години в крові виявляється максимальна концентрація сполуки. Речовина має практично 100% біодоступністю.

Єдине показання до прийому таблеток – термінова посткоитальная контрацепція, коли мав місце незахищений статевий акт або потрібна додаткова захист від зачаття.

Додаткова екстрена контрацепція на тлі використання стандартних методів може знадобитися в наступних ситуаціях:

 • Неправильний прийом КОК (пропуск більше 3х таблеток, пізній початок схеми), одночасний прийом медикаментів, що знижують їх ефективність.
 • Закінчився термін дії внутрішньоматкової протизаплідної системи або мимоволі відбулося її видалення.
 • Презерватив використовувався неправильно, зісковзнув або порушилася його цілісність.
 • Ковпачок або діафрагма змістилися під час коїтусу.
 • Був порушений порядок використання спермицидного кошти.

Протипоказаний прийом препарату при нестабільному гормональному фоні (підлітковий вік, період клімаксу), непереносимості компонентів медикаменту, при хворобах печінки і жовчних шляхів (у тому числі і в анамнезі), перенесеної жовтяниці (в тому числі під час вагітності), вагітності, годуванні груддю, важкої печінкової недостатності, лактазной недостатності і непереносимості лактози.

Постинор застосовується перорально за такою схемою: 2 таблетки протягом перших 3-х діб після коїтусу (чим раніше, тим вище ефект). Таблетки приймаються з проміжком в 12 годин, максимально допустимий проміжок 16 годин. У разі виникнення блювоти протягом трьох годин після прийому (першого або другого), обов’язково потрібно вжити ще одну таблетку. На 4-5 добу з’являються місячні кров’янисті виділення. Для відновлення колишнього циклу може знадобитися від 3 до 6 місяців. За цей час можливі незначні виділення між циклами. У ситуаціях, коли затримка настання менструації перевищує 5 днів або спостерігається поява нетипових менструальних кровотеч, рекомендовано звернутися до гінеколога для виключення наявності ектопічної вагітності. Через високу дози гормонального речовини, не рекомендується вдаватися до використання препарату більше 1-3 разів на протязі року. Частий прийом гормону загрожує розвитком грубих порушень менструального циклу.

Частими небажаними явищами при прийомі постинора є нудота, болі в животі, диспепсичні розлади, загальне нездужання, запаморочення, головний біль, апатія. Нерідко жінки відзначають набухання, хворобливість молочних залоз і поява виділень з них. Відстроченими небажаними наслідками вживання можуть бути ациклічні кровотечі, прибавка в вазі, поява набряків, вугрової висипки.

Залежність ефективності постинора від особливостей застосування.

Проведені дослідження ефективності посткоитальной контрацепції Постинор виявили ряд умов, від яких вона буде залежати. Умови такі:

 • Часовий фактор. Проміжок між статевим актом і прийомом таблетки. Результати дослідження підкреслюють, що це найважливіша умова результативності контрацепції, яке змінюється з плином часу. Якщо необхідна доза левоноргестрела (1,5 мг) надійшла в організм протягом першої доби, то ефективність досягає 95%, протягом другої – 85%, третє – всього лише 58%.
 • Фаза менструального циклу. Найоптимальнішим періодом для успішної реалізації протизаплідної дії левоноргестрелу вважається період за 3 дні до овуляції, коли домінуючий фолікул не досяг 17 мм. Застосування препарату в фазу овуляції може виявитися повністю неефективним.
 • ІМТ жінки. Окремі дослідження відзначають, що це може вплинути на результат екстреної контрацепції Постинор. При ІМТ більше 25 кг / м2 ефективність знижується майже в 2 рази. При ІМТ більше 30 кг / м2 – знижується в 4 рази. Таким чином, при застосуванні речовини жінками з ожирінням ймовірність його неефективності вище, ніж у струнких і худих жінок.

Механізм протизаплідної дії постинора

Постинор є оральний контрацептив, що містить один статевий гормон. Діючою речовиною є левоноргестрел – синтезований синтетичним шляхом статевий гормон, який аналогічний за дією прогестинам. При введенні в організм здійснює виражене пригнічення роботи репродуктивної системи шляхом придушення овуляції і процесу зачаття. Левоноргестрел впливає на рецептори гіпофіза і гіпоталамуса, ніж пригнічує синтез гонадотропних гормонів – ФСГ і ЛТ. В умовах нестачі цих гормонів блокується овуляторнийцікл – процес дозрівання яйцеклітини загасає, гальмується овуляція. Речовина пригнічує секрецію прогестерону яєчниками, порушує функціонування стероїдних рецепторів ендометрія, в результаті чого ендометрій залишається тонким, не відповідає для імплантації зародка. Також левоноргестрел здатний підвищувати в’язкість слизу шийки матки, що буде перешкоджати проходженню через неї сперматозоїдів, їх потрапляння в матку до яйцеклітини і звершення запліднення. Таким чином, ефективне застосування постинора обмежена в часі, є виправданим до настання овуляції і імплантації.

Аналоги постинора

Гестагенсодержащие препарат постинор випускається Угорської фармацевтичною компанією ГедеонРіхтер. Одна упаковка медикаменту містить 2 таблетки левоноргестрелу по 0,75 мг. Коли неможливо купити постинор, слід вибрати йому гідну заміну для екстреної контрацепції. Повними його аналогами є:

 • Ескапел. Він ідентичний Постинора за складом діючої речовини та механізму протизаплідний впливу. Упаковка містить 1 таблетку з дозою левоноргестрела в 1,5 мг. Тобто схема прийому на увазі одноразовий прийом препарату.
 • Моделль 911. Копія від Ізраїльського фармакологічного підприємства Тева з 1,5 мг діючої речовини.
 • Ескінор-Ф від Індійської компанії Фамі Кер Лі. Випускаються таблетки по 0,75 мг і 1,5 мг левоноргестрелу.

Значної різниці у вартості представлений ряд препаратів не має.
Аналогами постинора за дією на організм жінки і процес зачаття є антігестагенсодержащіе екстрені контрацептиви:

 • Женале. Виробляє російська фармакологічна компанія Ізварине Фарма. Містить 10 мг міфепристону – антігестаген синтетичного походження. В упаковці вміщено 1 або 2 таблетки, на прийом потрібно одна.
 • Гінепрістон. Випускається вітчизняним виробником Нижфарм. Упаковка містить 1 або 2 таблетки з 10 мг міфепристону. Схема застосування – 1 таблетка одноразово.

Термін прийому женале і Гінепрістон ідентичний Постинора – протягом 72 годин після коїтусу. Засоби мають дещо інші протипоказання і можливі наслідки. Виявлені дослідження показали, що вплив тимчасового чинника, фази циклу і маси тіла жінки на результативність антігестагенов виражено в меншій мірі, ніж у левоноргестрелу. Ціна женале і Гінепрістон приблизно однакова, трохи вище левоноргестрелсодержащих засобів.

Постинор є оригінальним препаратом, прабатьком всієї лінійки екстрених контрацептивів. Заявлені характеристики сучасних аналогів обіцяють їх кращу переносимість і більш високу безпеку, в порівнянні з оригіналом. Клінічна практика показує, що ці показники суто індивідуальні в кожному конкретному випадку застосування.


Увага!

Використання Постинор без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.