Пропофол

Фармакологічна група: Анестезія та м'язові релаксанти, Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: N01AX10

Міжнародна назва: Propofol

Діюча речовина: Пропофол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Будь-які оперативні втручання, зрозуміло, вимагають анестезії або седації, для цього застосовують відповідні препарати. Це необхідно для знеболювання та для того, щоб оперуємий пацієнт занурився у сон. Седація потрібна при багатьох медичних процедурах – при гастроскопії, колоноскопії, при мрт та ін. Пропофол є ефективним препаратом для здійснення анестезії, а також для інших цілей. Перед застосуванням лікар повинен упевнитися, що у пацієнта немає протипоказань до застосування Пропофолу.

Інструкція по застосуванню Пропофолу та його дозування

Опис та склад. Propofol – це дієві анестетичні ліки (Papaver), які виробляються на основі пропофолу (2,6-диізопропілфенол). Крім чинного компонента, у складі засобу, який випускається у вигляді емульсії для інфузій (EMULSIO in Infusionem), є й допоміжні компоненти:

 • Соєве прорафіноване масло (soybean humanissimo);
 • Середньоланцюгові тригліцериди (Mediya catrena triglyceridis);
 • Яєчний лецитин після професійного очищення (purificati ovrum lecithine);
 • Олеїнова кислота (oleic aciduim);
 • Гідроксид натрію (sodiumi hydroxidi);
 • Гліцерин (glycerolium);
 • Трилону-Б гідрат (Trylon B hydratye);
 • Вода.

Пропофолова емульсія входить в групу засобів для здійснення загальної анестезії. Після потрапляння в організм й кров пацієнта засіб починає діяти вже вкрай швидко – через 30 секунд. Як й будь-який інший анестезійний засіб, Пропофол має не до кінця вивчений та ясний механізм дії. Однак відновлення організму після нього відбувається досить швидко та відносно легко.

Пропофолова емульсія діє на організм людини седативно-знеболюючи. Тобто, після введення в організм засіб усуває біль або запобігає її на час операції, а також попутно присипляє пацієнта та він знаходиться поза свідомістю.

Після потрапляння пропофолової емульсії для здійснення анестезії або для її підтримки, якщо операція займає багато часу, у пацієнта спостерігається деяке зниження артеріального тиску. Крім того, присутнє й таке явище, як зміни в серцевих скорочень, які, тим не менш, не дуже значні.

Після застосування пропофолового препарату також може ускладнюватися дихання, однак, це не складно контролювати в клінічних умовах. У разі, якщо пропофоловий препарат використовується в цілях анестезійної підтримки, то наявність речовини в крові асимптомно відповідає показникам рівноважного стану.

Показання. Propofol застосовується для таких цілей:

 • Наркоз та підтримання загального наркозу (generalis anesthesia).
 • Седація пацієнтів, яким лікарі проводять штучну вентиляцію легень (sedation cum mechanica VENTILATIO). Це у всіх випадках без винятків здійснюється в умовах інтенсивної терапії.
 • Седативний ефект (sedation) при здійсненні як хірургічних операцій (surgeiry), так і діагностично-проведених процедур (diagnostyc).

Пропофоловий препарат також дозволений й дітям, проте, тут повинні бути дотримані спеціальні дозовані норми. Крім того, засіб заборонено до застосування дітям до 3 років для здійснення загальної анестезії. Пропофоловий Propofol актуальний до застосування в дитячій стоматології, якщо випадок передбачає таке серйозне знеболювання й седацію.

Невід’ємним наркозовим засобом Propofol є і у ветеринарії (veterinarii scientiam), тобто, Propofol не протипоказаний для тварин. Найчастіше він використовується для собак – в лікуванні їх зубів та інших випадках, де є потреба у наркозі.

Протипоказання. При наявності протипоказаних явищ, які будуть вказані нижче, наркозовий Propofol може принести шкоду. Про них пацієнт може не знати або забути попередити лікаря. Отже, пропофоловий Propofol протипоказаний при наявності таких явищ:

 • Алергія на арахіс або сою (peanuts, soybeans intolerantua nixu);
 • Алергічні реакції, які проявляються у пацієнта через дії на організм пропофолу або допоміжних компонентів;
 • Вагітність та годування грудьми;
 • Дитячий вік до 3 років з метою загальної анестезії та дитячий вік взагалі для здійснення седації.

Інструкція по застосуванню. Пропофоловий Propofol застосовується виключно в стаціонарних умовах.

Для здійснення загального наркозу дорослим пацієнтам встановлену дозу ліків частіше звичного титрують – 4 мл емульсії раз в 10 секунд, що відноситься до середньостатистичного дорослого пацієнта (patienties estotye mediocris adulta). Однак тут багато що залежить від початкової реакції пацієнта на наркоз та від його загальної переносимості протягом процедури. Пацієнтам, які ще не досягли 55 років, зазвичай вводять для наркозу засіб в розрахунку 1,5-2,5 мг / кг маси тіла. Дози, які потрібні для того, щоб наркоз підтримувався на належному рівні протягом певного часу, зменшуються при необхідності зменшенням швидкості введення емульсії.

Зменшення первісної дози до 1-15 мг / кг вимагають літні, ослаблені пацієнти, особи 3-4 груп категорії фіз. стану АСА (Американська асоціація анестезіологів – American Association of Anesthesiologists), а також хворі з проблемами серця. Таким пацієнтам заборонено вводити швидку внутрішньовенну ін’єкцію, іменовану болюсом (liber aret), оскільки це небезпечно через можливість появи респіраторних та серцево-судинних порушень.

Дітям від 3 років анестезійний Propofol вводиться дуже повільно до тих пір, поки не виявляться перші ознаки впливу наркозу на організм. Доза зазвичай коригується, в залежності від маси тіла пацієнта та його віку. Як показує практика, дітям приблизно від 8 років потрібно 2,5 мг препарату на 1 кг маси тіла. Однак до 8 років ця доза навпаки може бути вище – все вирішується індивідуально в лікарні. Для підтримки наркозу Propofol дітям не вводиться.

Для здійснення седативного ефекту при штучній вентиляції легенів дорослим пацієнтам анестезійний Propofol вводиться постійно інфузіями протягом 3 днів. Доза препарату коригується залежно від того, наскільки глибокий седативний ефект потрібен в конкретному випадку. Швидкість інфузії ні в якому разі не повинна бути вище, ніж 4, 0 мг на годину. При необхідності емульсію розводять 5% розчином глюкози, призначеної спеціально для інфузій.

Яка ціна Пропофолу зараз?

Наркозовий Пропофол випускається декількома виробниками, та його ціна трохи відрізняється, але не дуже відчутно. В цілому, вартість препарату для наркозу є не низькою, а для деяких й зовсім занадто дорогою (Україна).

Купити пропофоловий наркозний препарат в місті Київ або будь-якому іншому можна не тільки в стандартній аптеці, але й в інтернет-аптеці. Список діючих онлайн-аптек можна знайти прямо в інтернеті. Іноді в таких пунктах є акції та спеціальні пропозиції, які часом допомагають заощадити та придбати засіб за півгодини.

Підбір аналога Пропофолу

Даний пропофоловий наркозовий препарат, що забезпечує пацієнта анестезійним ефектом та седацією, коштує для багатьох пацієнтів пристойні гроші. Тому пошуки аналога засобу – явище не рідкісне. Разом з лікарем перегляньте список можливих замінником та з ним же виріште, який краще підійде за ціною, переносимостю та іншими критеріями. Список аналогів засобу ви знайдете нижче:

 • Aquafol (Аквафол);
 • Diprivan (Диприван);
 • Diprofol (Дипрофол);
 • Pofol (Пофол);
 • Profol (Профол);
 • Recofol (Рекофол);
 • Kalipsol (Каліпсол);
 • Ketamin (Кетамін);
 • Xemed (КсеМед);
 • Xesan (Ксесан).

Увага!

Використання Пропофол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.