Роаккутан

Фармакологічна група: Дерматологія та регенерація

Класифікація: D10B A01

Міжнародна назва: Roaccutane

Діюча речовина: Ізотретиноїн

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Кожен з нас хоча б раз у житті стикався з проблемою прищів та вугрів. Можливо, в підлітковому віці на тлі гормонального сплеску, може бути вже в дорослому віці. Добре, якщо вам легко вдалося звільнитися від пари невеликих комедонів на обличчі або тілі, але трапляється так, що для боротьби з акне необхідна допомога кваліфікованого фахівця.

Безумовно, найголовніше при лікуванні прищів та вугрової хвороби – встановити причину появи цих дерматологічних дефектів. Однак навіть після виявлення та усунення причини пацієнтів часто продовжує турбувати їх зовнішній вигляд.

Препарат роаккутан – це сучасний сильний засіб для лікування акне та вугрів. Його застосовують в терапії тоді, коли інші, більш щадні методи не принесли бажаного результату. Це пояснюється тим, що ліки інтенсивно впливають на сальні залози та весь організм в цілому й мають велику кількість побічних ефектів. Однак щоб шкіра нарешті стала чистою, багато хто готовий ризикнути.

Інструкція по застосуванню Роаккутану та його опис

В обов’язковому порядку проконсультуйтеся з лікарем-дерматологом, прочитайте інструкцію та опис перед вживанням лікарського засобу.

Форма випуску та склад діючої речовини

Препарат виробляється в формі світлонепроникаючих капсул витягнутої форми, наполовину капсула пофарбована в червонувато-коричневий колір, наполовину білий. На капсулі чорнилом нанесений текст «ROA 10» або «ROA 20», відповідно до дозуванням препарату. Наповнення капсули – однорідна суспензія, жовтого або темно-жовтого кольору.

Діючою речовиною лікарського засобу є Ізотретіноїн. Це системний ретиноїд, одна з форм вітаміну А, який не синтезується в людському організмі самостійно.

В одній капсулі міститься 10 мг ізотретиноїну, а також допоміжні речовини:

  • масло соєвих бобів – 107,92 мг;
  • жовтий бджолиний віск – 7,68 мг;
  • гідрогенізоване масло соєвих бобів  – 7,68 мг;
  • масло соєвих бобів частково гідрогенізованих – 30,72 мг.

Оболонка капсули складається з:

  • желатину – 75,64 мг;
  • гліцерину 85% – 31,275 мг;
  • каріону 83 – 8,065 мг;
  • червоний барвник оксид заліза – 0,145 мг;
  • білий барвник діоксид титану – 1,97 мг;
  • чорнило для друку (шелак, барвник чорний оксид заліза).

Капсули упаковані в блістери по 10 штук та в пачки по 3 або 10 блістерів.

Фармакодинаміка

Біомеханізм впливу Роаккутану вивчається, проводиться безліччю клінічних випробувань на людях та тваринах, але відомо, що він впливає на функціональність сальних залоз, знижуючи їх активність. Також наголошується, що цей засіб має протизапальну та протисеборейну властивість, позитивно впливає на регенерацію шкірних покривів.

Фармакокінетика

Дослідження показали, що максимальної концентрації препарат роаккутан досягає через 1-4 години після прийому. Активна речовина ліпофільна, тому прийом препарату з їжею підвищує швидкість всмоктування.

Ізотретіноїн розподіляється по організму, міцно з’єднуючись з білками плазми (альбуміном), тому в вільній фракції речовини практично не залишаються. При вагітності частки препарату потрапляють через плаценту до плоду та можуть негативно впливати на його розвиток, викликати пороки розвитку та навіть спровокувати викидень. Унаслідок ліпофільності ліки потрапляють також в грудне молоко.

Даний лікарський засіб метаболізується в два види з’єднань: 4-оксо-ізотретиноїн та транс-ретинову кислоту. В ході проведених лабораторних досліджень виявлено, що препарат метаболізується рівномірно, переважно в печінці та сальних залозах, залишки його виводяться природним шляхом. Період напіввиведення речовини коливається від 20 до 25 годин.

Показання до застосування

Важка форма акне, а також акне, що не відповідають на інші види лікування, частіше кістозні та конглобатні. Вульгарні вугрі, з формуванням гнійників, схильні до порушення верхнього шару шкіри та пігментації. Фолікуліт, вугрі, які не відповідають на проведену раніше терапію, гнійний гідраденіт. Також хвороби, пов’язані з порушенням зроговіння шкіри – іхтіоз, кератоз, червоний волосистий пітиріаз, кератодермія.
Протипоказання:

  • непереносимість ізотретиноїна та інших складових препарату;
  • вагітність та годування груддю;
  • вік до 12 років;
  • печінкова недостатність;
  • ниркова недостатність;
  • цукровий діабет;
  • хронічний панкреатит;
  • гіперліпідемія;
  • гіпервітаміноз А;
  • гіпертригліцеридемія та стани, що викликають її.

Цей засіб заборонений до застосування жінками дітородного віку та застосовується до цієї групи людей тільки в самих крайніх випадках. Пацієнтка зобов’язана віддавати собі звіт в тому, що ліки мають потужний тератогенний ефект й в разі вагітності під час курсу лікування препаратом і через 30 днів після завершення курсу, можуть спровокувати відхилення в розвитку плода та викидень. Жінка повинна провести тест на вагітність перед початком лікування.

Спосіб застосування та дозування

Приймається всередину, перорально, разом з їжею. При вульгарних вуграх добова доза – 0,5 мг / кг ваги за один або декілька прийомів протягом 14-21 днів. Потім дозування збільшується до 1 мг / кг й терапія триває від 12 до 20 тижнів. Максимально допустима доза – 2 мг / кг. З урахуванням індивідуальних особливостей проводиться коригування дози препарату. Тривалість лікування обумовлюється добовою дозою та реакцією пацієнта на препарат. Якщо висипання зменшилися на 70%, терапію можна припинити. В середньому до повної ремісії потрібно 16-25 тижнів.

Побічні ефекти Роаккутану

Роаккутан є сильнодіючим препаратом та здатний викликати багато побічних ефектів:

  • шкірні симптоми: свербіння та лущення, витончення та випадання волосся, гіперпігментація, іноді – висип та шкірні інфекції, пітливість;
  • неврологічні симптоми: головний біль, відчуття втоми, депресія, набряк зорового нерва, зрідка відзначаються напади;
  • симптоми органів почуттів: погіршення гостроти зору, боязнь світла, подразнення очей та кон’юнктивіт, катаракта, іноді спостерігають порушення в сприйнятті кольорів;
  • шлунково-кишкові симптоми: нудота та блювота, проблеми зі стільцем, кишкові кровотечі, панкреатит, також відзначаються рідкісні випадки гепатиту;
  • кістково-м’язові симптоми: підвищення рівня КФК, біль та слабкість в м’язах, суглобний біль та артрит, тендиніт;
  • симптоми-наслідки гіпервітамінозу А: сухість шкіри та губ, носові кровотечі, першіння в горлі, кон’юнктивіт;
  • симптоми імунної системи: інфекційні захворювання, викликані стафілококовими збудниками.

Інші симптоми: низький гематокрит, анемія, лейко- та нейтропенія, бронхоспаз, гіпертрігліцемія, низький рівень ліпопротеїнів, васкуліт, гломерулонефрит, гранулематоз.

Також при дослідженнях були виявлені рідкісні випадки синдрому Стівенса-Джонсона, мультиформна еритема, епідермальнийний кроліз.

Передозування

У разі передозування ізотретиноїном найчастіше відбувається гіпервітаміноз А, шкіра та слизові оболонки пересихають. Після прийому занадто великої дози Роаккутану потрібно негайно промити шлунок. Також варто прийняти адсорбенти, щоб вивести надлишки ліків з організму.

Особливі вказівки

Роаккутан – це сильнодіючі ліки та приймати їх варто тільки в крайньому випадку, коли інші види терапії безсилі. Ступінь проблеми визначає тільки лікар-дерматолог, за результатами аналізів, огляду та підсумків попереднього лікування вугрового висипу.

Якщо препарат призначається хворому на цукровий діабет, необхідно встановити контроль над рівнем цукру, щоб уникнути гіперглікемії.

Донорам протягом лікування й через місяць після його закінчення варто утриматися від здачі крові. Якщо кров з компонентами ліків потрапить в організм вагітної жінки, ймовірний сильний тератогенний вплив на плід.

Жінкам потрібно дотримуватися контрацепції за чотири тижні перед курсом лікування, протягом курсу та чотири тижні після закінчення. У разі вагітності проводиться аборт.

Пацієнтам, які приймають роаккутан потрібно уникати зайвого ультрафіолетового випромінювання.
Варто також відмовитися від контактних лінз та користуватися окулярами.

Також необхідно стежити за рівнем ліпідів у сироватці крові та регулювати дозування ліків, виходячи з результатів аналізів.

У декількох пацієнтів були помічені випадки депресії та пригніченості, але зв’язок цих симптомів з прийомом препарату не встановлений.

Взаємодія з іншими препаратами

Не рекомендується прийом Роаккутану та засобів від прищів місцевої дії, щоб уникнути алергії.

Не поєднувати з вітаміном А й іншими ретиноїдами, це може викликати гіпервітаміноз А.

Антибіотики групи тетрацикліну можуть підвищити внутрішньочерепний тиск та знизити ефект ізотретиноїну.

Сульфонаміди та тіазидні діуретики – засоби, що підвищують фоточутливість – при прийомі з Роаккутаном можуть спровокувати сонячні опіки.

Умови зберігання

Термін придатності препарату – 3 роки. Зберігати його потрібно в темному та сухому місці, недоступному для дітей, при температурі не вище 25 градусів.

Ціна й умови відпуску препарату роаккутан в аптеках

Вартість Роаккутану досить висока та доступна кожному. Точна сума варіюється в залежності від регіону, в якому знаходиться аптека, а також від концентрації діючої речовини в препараті. Висока ціна обумовлюється великими витратами на виробництво, випробування та вдосконалення оригінального запатентованих ліків.

Роаккутан випускається в упаковках по 30 капсул концентрацією 10 мг та 20 мг. Відпускається в аптеках тільки за рецептом лікаря.

На щастя, для тих, хто не може дозволити собі дороге лікування, але хоче позбутися від прищів та вугрів, є непоганий вихід – пропити курс ліків -аналогів Роаккутану.

Недорогі аналоги засобу роаккутан

Курс лікування Роаккутаном тривалий, це лікування затратно в фінансовому плані та дозволити собі це може не кожен. На щастя, існують препарати, які майже повністю повторюють хімічний склад (іноді навіть трохи покращений) і концентрацію оригіналу, але стоять набагато дешевше. Їх називають дженериками.

Дженерик – лікарський засіб – копія оригінального препарату. Такі ліки не мають спеціального патенту, який обумовлює високу ціну оригінального засобу, покриваючи витрати на лабораторні дослідження, випробування та розробку.

Так, аналогами Роаккутану є:

Акнекутан – лікарський засіб від вугрів, який може вважатися патентованим препаратом. Це таблетки з діючою речовиною ізотретиноїном. Його ціна практично однакова з вартістю оригіналу.
Зітре – копія індійського виробництва, ціна його нижче, а склад ідентичний. За останній час цей препарат пройшов окремі клінічні випробування. Цей варіант лікування більш агресивний, але дієвий.
Ретасол – найдешевший варіант заміни Роаккутану, також виробництва Індії.
Ретинова мазь – російський засіб місцевої дії, загоює та дезінфікує шкіру, перешкоджає рубцюванню.
Ізотроїн – російський засіб, що містить ізотретиноїн. Випускається у флаконах об’ємом 50 мл, застосовується зовнішньо.

Ефект від прийому Роаккутану

Після закінчення курсу лікування кількість вугрових висипань зменшується, рубці затягуються, шкіра стає помітно рівнішою та чистішою. У більшості випадків спостерігається повна клінічна ремісія та повне позбавлення від прищів й вугрової висипки на обличчі та тілі пацієнтів. Якщо бажаний ефект не настав та висип залишилась в повному обсязі, не варто самостійно продовжувати лікування, а потрібно звернутися до фахівця, щоб той вказав причину такої реакції на терапію. Для того, щоб побачити ефект даних ліків, рекомендуємо подивитися фото до та після лікування, надані пацієнтами.

Довіряйте своє лікування фахівцям, будьте здорові та щасливі!


Увага!

Використання Роаккутан без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.