Суматриптан

Фармакологічна група: Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: N02CC01

Міжнародна назва: Sumatriptan

Діюча речовина: Суматриптан

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Суматриптан (Sumatriptan) – це препарат проти гострих нападів мігрені, який можна приймати в таблетованій формі, інтраназально (через ніс) та ін’єкційно. Найпопулярніша форма – таблетки, на них переважно і буде сфокусовано увагу в цьому матеріалі. Повна назва активного агента препарату – [3- [2- (диметиламіно) етил] 1Н-індол-5-іл] -N-метилметансульфонамідгідроген бутандіоат.

Протимігренозний засіб випускається різними виробниками, включаючи київський «Київмедпрепарат» та ізраїльську «Тева».

Інструкція по застосуванню препарату Суматриптан

Склад та схема застосування. Одна таблетка медикаментозного засобу містить суматриптану сукцинату в перерахуванні на 100-відсотковий суматриптан 0.1 г (що дорівнює 100 мілілітрам). Таблетку потрібно приймати всередину, запиваючи невеликою кількістю води. Старт лікування має припадати на початок мігренозного нападу – чим раніше вийде випити пігулку, тим краще. Зазвичай дозування – одна таблетка, для деяких категорій пацієнтів це може бути забагато і вони мають розділити пігулку навпіл. Якщо симптоматика не йде, повторно приймати не можна. Якщо симптоми починають проходити, то не раніше, ніж через дві години можна повторити прийом. Але не можна виходити за максимальні добові рамки, встановлені на рівні 300 мг / доб.

Побічні дії. Як і будь-який інший лікарський препарат, цей може викликати певний спектр побічних ефектів, включаючи, але не обмежуючись:

 • брадикардія (патологічно уповільнене серцебиття);
 • відчуття сну;
 • порушення з боку шлунково-кишкового тракту;
 • офтальмологічні відхилення, наприклад, миготіння перед очима, мимовільні коливальні рухи очей (ністагм), дублювання об’єктів в полі зору (диплопія), скотома (сліпа ділянка в полі зору);
 • реакції алергічної природи (свербіж, еритеми, висип);
 • симптоми тиску, тяжкості, поколювання в області горла, грудної клітки та ін, які швидко проходять.

Протипоказання. В їх перелік входять:

 • геміплегічна (при якій спостерігається геміплегія – тимчасова слабкість з одного боку тіла), базилярна (стан з аурою – запамороченням, шумом у вухах та ін.) або офтальмоплегічна (характеризується окоруховими порушеннями – мідріазом, птозом та ін.) різновиди мігрені;
 • ішемічна хвороба серця;
 • стенокардія, в тому числі, Принцметала;
 • кардіосклероз постінфарктного характеру;
 • підвищений артеріальний тиск (неконтрольований);
 • одночасне вживання спільно з препаратом ерготаміном та похідними медикаментами;
 • використання при фоновому лікуванні інгібіторами МАО;
 • серйозне ниркове або печінкове порушення;
 • шістдесятип’ятирічний та вище вік;
 • наявність підвищеної чутливості до будь-якого з компонентів протимігренозного засобу.

Застосування при вагітності та ГВ. Протипоказано, цей препарат може потенційно завдати шкоди плоду та / або майбутній мамі. Що стосується лактації, повідомляється, що годування грудьми забороняється протягом двадцятичотирьохгодинного періоду з моменту прийому препарату.

Умови відпустки. Препарат є рецептурним, тобто пацієнту потрібно отримати відповідний дозвіл у лікаря. Рецепт на латинській: Rp .: Tab. Sumatriptani 0,07 № 3.

Як працює Суматриптан?

Суматриптан відрізняється структурною схожістю до серотоніну – одного з ключових нейромедіаторів в тілі людини. Серотонін відноситься до категорії біогенних амінів та в народі часто іменується «гормоном гарного настрою» або «щастя». При цьому ключовий механізм дії суматриптана полягає в придушенні маловідомої речовини – пептиду, пов’язаного з геном кальцитоніну (CGRP). Є дані, що цей CGRP активізує сенсибілізацію (збільшену чутливість) ноцицептивних нейронів трійчастого нерва, сприяючи виникненню больових відчуттів, які долають при мігрені. Блокування CGRP імовірно і викликає більшу частину корисної дії медикаменту.

Ціна Суматриптану в звичайних та онлайн-аптеках

Ціна препаратів з даним активним компонентом зазвичай невелика та прийнятна для більшості категорій населення. Продукт доступний як в класичних, так і в інтернет-аптеках. Якщо ви не можете знайти препарат саме з такою назвою, що може бути цілком ймовірно, шукайте аналоги з даними компонентом, їх в аптеках досить багато.

Аналоги: яку підібрати заміну Суматриптану?

Таблетовані аналоги (з суматриптаном):

 • Антимігрен (Antimigren);
 • Імігран (Imigran);
 • Мегрефіт (Megrefit);
 • Стопмігрен (StopMigraine);
 • Сумамігрен (Sumamigren Sumatriptanum);
 • Сумітран (Sumitran);
 • Мігранол (Migranol);
 • Амігрен (Amigren);
 • Альгомакс (Algomax).

На фармацевтичному ринку також доступний медикамент з аналогічним активним компонентом, але в формі для інтраназального (внутрішньо-носового) застосування. Це спрей Імігран, що містить 10 або 20 мг суматриптану. Як часто можна приймати цей різновид препарату? Офіційна інструкція говорить, що середнє дозування при гострому мігреневому нападі становить 20 мг медикаменту в одну ніздрю. Якщо після впорскування корисний ефект не настає, не слід використовувати спрей ще один раз. Наступні дозування призначаються для знищення наступних нападів головного болю.

В інших країнах препарат Суматриптан також доступний під нижченаведеними назвами:

 • ApoMigra (АпоМігра) – Польща;
 • Rosemig (Роземіг) – Чехія;
 • Sumacta (Сумакта) – Румунія;
 • Sutriptan (Сутріптан) – Греція;
 • Triptagram 100 mg (Тріптаграм 100 мг) – Угорщина;
 • Youshu (Юшу) – Китай;
 • Migralgin (Мігралгін) – Грузія;
 • Imiject (Іміджект) – Франція.

Дані досліджень

Згідно з даними Cady R, Schreiber C. (журнал Expert Opinion on Pharmacotherapy, 2006) оральний Суматриптан є ефективним препаратом для боротьби з гострим приступом мігрені. Він є добре переносимою субстанцією, хоча незначні несприятливі події не були рідкістю у включених випробуваннях.

Згідно з дослідженням групи авторів, надрукованому в журналі The New England Journal of Medicine в 1991 році, в 77% ситуацій було показано, що ін’єкційна форма препарату (в уколах) усуває кластерний головний біль протягом 30 хвилин. Однак у повсякденному житті така форма не дуже поширена, зважаючи на незручності застосування.

Історична довідка та цікаві факти

Суматриптан був запатентований в 1982 році і, після проведення сотень відповідних досліджень, був схвалений для медичного застосування в 1991 році. Але наукові дослідження в даному векторі почалися ще два десятка років перед патентуванням. Ідея про те, що серотонін може відігравати важливу роль в мігрені, сходить до 1960-х років, коли дослідники з трьох різних континентів показали, що внутрішньовенне введення 5-гідрокси-триптаміну (5-НТ) може перервати напад мігрені. Взявши на озброєння цінні знання, учений Патрік Хамфрі та його «колеги по цеху» Мішель Феррарі та Джес Олесен з лабораторій A & H почали скрупульозну роботу по винаходу речовини, яка б імітувала корисні властивості серотоніну при мінімізації або повному уникненні його побічних дій. Сотні аналогів 5НТ були вивчені та в підсумку експерименти засвідчили позитивний ефект GR43175 (суматриптану) в кровотоці сонної артерії.

В РФ суматріптанові препарати, незареєстровані в установленому законодавчою базою порядку, можуть розглядатися як наркотичні засоби, оскільки дана речовина належить до похідних діметілтріптамін. Діметілтріптамін (DMT) або N, N-діметілтріптамін – це психоделік, який працює в людському організмі як агоніст 5-HT2A серотонінових рецепторів.

DMT також міститься в якості алкалоїду в деяких високоотруйних та наркотичних рослинах. Трави з ДМТ використовуються в шаманських практиках в південноамериканських регіонах. Зокрема, шамани готують напій-відвар аяуаска – потужний галюциноген та ентеоген (викликає екстаз). Базовим інгредієнтом аяуаскі є ліана Баністеріопсіс Каап (Banisteriopsis caapi). Іншими натуральними джерелами ДМТ виступають Mimosa tenuiflora (мімоза тенуіфлора), Diplopterys cabrerana (чаліпонга), Psychotria viridis (чакруна), Virola (вірола) і Anadenanthera peregrina (йопо).


Увага!

Використання Суматриптан без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.