Терафлекс

Фармакологічна група: Кісткова і хрящова тканина (відновлення), Опорно-рухова система (апарат)

Класифікація: M01BX

Міжнародна назва: Theraflex

Діюча речовина: Глюкозамін, Хондроітина сульфат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Серед дегенеративних хвороб суглобів провідне і соціально-значуще значення має остеоартроз. Дана патологія значно порушує соціально-побутову адаптацію пацієнтів і викликає необоротну втрату працездатності. Особливо це актуально при розвитку патологічного процесу в колінних і тазостегнових суглобах, що може закінчитися втратою пацієнтів здатності до самостійного пересування. В основі етіопатогенезу остеоартоза лежить порушення метаболічних процесів в тканинах суглоба в результаті впливу біологічних (наприклад, вроджений дефект колагену) і механічних (наприклад, надмірні навантаження на суглоб, його травматизація) факторів.

Запускається механізм дегенерації хряща. Поступово в патологічний процес втягується субхондральні кісткові тканини, суглобові оболонки, змінюється склад і обсяг синовіальної рідини, уражаються м’які периартикулярні тканини. Провідне місце в лікуванні патології суглобів відводиться протиартрозні препарати, що містять природні сполуки хрящової тканини. Популярним представником хондропротективних комбінованих засобів є препарти, що випускається у формі капсул і крему Терафлекс, що характеризується високою ефективністю і малою токсичністю.

Інструкція по застосуванню Терафлекс та Терафлекс Адванс

Медикамент випускається у формі капсул для перорального застосування, з двома дещо відмінними поєднаннями діючих речовин у складі ліків. Звичайний Терафлекс є комбінацією 0,4 г. хондроїтину сульфату і 0,5 г. глюкозаміну гідрохлориду, флакони містять 60, 120 або 200 капсул. Терафлекс Адванс включає 0,2 г хондроїтину сульфату, 0,25 г глюкозаміну сульфату і 0,1 г. ібупрофену, флакони містять 60 або 120 капсул.

Показаннями для застосування препарату є травматичні ушкодження та дегенеративно-дистрофічні хвороби суглобів, хребта: остеоартроз на різних стадіях, остеохондроз, ревматоїдний артрит. Призначення Терафлексу доцільно при хронічному стані, поза загостренням; Терафлекс Адванс, навпаки, при гостро протікаючих патологіях, загострення хронічної форми з різко вираженими симптомами запалення – гіпертермія, біль навіть у спокої, значне обмеження рухів в суглобі, контрактури.

Ще випускається форма препарату для зовнішнього застосування – гель Терафлекс хондрокрем форте. Він прийшов на зміну крему Терафлекс М і, на відміну від нього, глюкозаміну гідрохлориду не містить. Активно діючими компонентами його складу є хондроїтин сульфат і протизапальний засіб – мелоксикам.

Механізм дії препарату

Терапевтичний ефект Терафлекс обумовлений хондромодифікуючою дією складових його компонентів, завдяки чому змінюється перебіг хвороби – сповільнюється або зупиняється процес деградації хрящової тканини, стимулюються регенеративні процеси. Лікарські засоби, яким властива така особливість, прийнято вважати «хондропротекторні».

Хондроітин сульфат необхідний для утворення макромолекул протеогліканів, які є елементом суглобової матриці. Речовина підвищує кількість РНК в хондроцитах; пригнічує процес апоптозу хондроцитів; пригнічує механізми, інгібуючі синтез гіалуронової кислоти та пригнічує утворення простагландинів клітинами сполучної тканини.

Хондроітин сульфат має здатність врівноважувати кістковий обмін і мобілізувати ліпіди, фібрин в субхондральних судинах і синовіальній рідині. Відновлює здорове функціонування та еластичність хряща. Характеризується хорошою всмоктуваністю в шлунково-кишковому тракті та має біодоступність, рівну 13%.

Глюкозамін характеризується здатністю надавати структурно-модифікуючий вплив на хрящову тканину, гальмуючи тим самим процес її руйнування. Є есенціальним субстратом для біосинтезу глюкозаміногліканів, гіалуронової кислоти та інших речовин, які беруть участь у формуванні матриксу суглоба, містяться в синовіальній рідині та суглобових оболонках. Глюкозамін гальмує процес синтезу супероксидних радикалів, пригнічує утворення лізосомальних ферментів, бере участь у забезпеченні неспецифічного захисту хрящової тканини від хімічних і метаболічних впливів. У фармацевтичній діяльності застосовується у вигляді двох солей – гідрохлориду та сульфату. Їм властива хороша всмоктуваність в шлунково-кишковому тракті. Біодоступність сульфатної солі при прийомі всередину становить 26%. Сіль глюкозаміну гідрохлориду відрізняється від сульфатної солі більш гарною стабільністю структури та підвищеною біодоступністю.

Хондроітин сульфат та глюкозамін стимулюють біосинтез колагену, протеогліканів, пригнічують активність факторів запалення і ферментів, що викликають деструктивні процеси в хрящі – колагенази, аггреканази, лейкоцитарної еластази, стромелизина тощо.

Опис всіх механізмів дії речовин на хрящову тканину дозволяє зрозуміти принцип їх хондропротективного і протизапального (зменшення болю, підвищення рухів в суглобі, скорочення інших ознак запалення) впливу, завдяки чому сповільнюється прогресування захворювання суглобів. Застосування комбінації хондроитин сульфату і глюкозаміну супроводжується потенційним їх взаємодоповнюючим впливом. На ділі це виявляє більш високу ефективність терапії, ніж при монотерапії кожним з цих засобів. Тому є обгрунтованим об’єднанням двох засобів в одному лікарському препараті – Терафлекс. Ефективність його застосування безпосередньо залежить від тривалості використання, оскільки процес відновлення тканини суглобового хряща протікає повільно.

У міру прогресування хондропротекції купіруються больові відчуття, нормалізується функція суглобів, та поступово нівелюються інші ознаки захворювання. Однак, у порівнянні з дією симптоматичної терапії НПЗП ефект купірування ознак запалення досягається повільніше. Щоб уникнути додаткового прийому протизапальних засобів і домогтися більш інтенсивної, стійкої симптомо-модифікованої дії медикаменту, був випущений Терафлекс Адванс. Його склад доповнено включенням представника НПЗП – ібупрофену. Призначення даної форми препарату є доцільним при вираженому больовому синдромі навіть в спокої та інших ознаках гострого процесу (гіпертермія, набряклість, різке обмеження рухів в суглобі).

Схема терапії препаратами Терафлекс

Лікарські форми препарату рекомендовані як до ізольованого, так і спільного призначенням. Але саме використання всіх форм медикаменту в певному порядку забезпечить найбільш терміновий, виражений та стійкий ефект від терапії. Оптимальна схема лікування включає наступні етапи:

  • Починають терапію з прийому капсул Терафлекс Адванс. Приймають по 2 шт двічі на добу або по 1 капсулі тричі на протязі 3 тижнів. Такий прийом сприяє настанню більш раннього та вираженого анальгічного ефекту – вже через 14 днів прийому відзначається явне зменшення болю. Для збільшення ефективності терапії фахівці радять комбінувати пероральну форму з топічною. Мазь Терафлекс хондрокрем форте наносять на уражений суглоб тонким шаром двічі на добу протягом 2-3 тижнів. Включення гелю в схему лікування дозволяє швидше впоратися з явищами запалення і значно поліпшити функції суглоба.
  • Після купірування гострих симптомів переходять на прийом звичайної форми Терафлекс – по 1 капсулі 2 або 3 рази на добу незалежно від прийому їжі. Безперервний курс терапії становить 3-6 місяців. Через 1 місяць перерви курс лікування повторюють. Такий прийом звичайної форми може тривати протягом декількох років. Базисна тривала терапія достовірно покращує функцію суглобів та якість життя пацієнтів, має виражену лікувальну післядію протягом тривалого часу після припинення використання препарату.

Щоб купити лікарський засіб, рецептурного бланка на нього не потрібно. Але це не означає, що можна його використовувати за самостійним розсудом, без обстеження та лікарського контролю.

Протипоказання для призначення Терафлекс та побічні явища терапії

Протипоказання для прийому Терафлекс наступні:

  • Індивідуальна гіперчутливість до компонентів засобу;
  • Період грудного вигодовування;
  • Період вагітності;
  • Діти молодше 15 років;
  • Виражена ниркова недостатність.

При таких коморбідних станах, як бронхіальна астма, цукровий діабет і підвищена кровоточивість в призначенні медикаменту слід дотримуватися обережності.

Передозування препарату малоймовірно, може проявитися блювотою, нудотою і геморагічним висипом. Специфічного лікування такий стан не вимагає, проводять промивання шлунка та симптоматичну терапію.

Препарат характеризується доброю переносимістю навіть при застосуванні протягом довгого часу. У рідкісних випадках ймовірно наступні небажані реакції:

  • Біль у животі, метеоризм;
  • Зміна консистенції стільця;
  • Головні болі та запаморочення;
  • Сонливість або порушення сну;
  • Поява набряків кінцівок;
  • Алергічні реакції;
  • Прискорене серцебиття.

Після зниження дозування або скасування медикаменту перелічені явища проходять.

Протипоказання для застосування Терафлекс Адванс та побічні реакції терапії

Спектр протипоказань і можливих небажаних явищ від застосування Терафлекс Адванс виявляється більшим, що зумовлено наявністю в його складі ібупрофену.

Поряд з протипоказаннями, зазначеними до прийому звичайної форми, призначення форми Адванс забороняється ще в ряді випадків:

  • «Аспіринова» астма;
  • Підвищена чутливість до нестероїдних протизапальних препаратів;
  • Виразкові ураження шлунково-кишкового тракту в стадії загострення;
  • Кровотечі зі шлунка або кишки;
  • Стану зміненого гемостазу.

При терапії лікарським засобом Терафлекс Адванс можлива поява побічних реакцій, аналогічних препарату Терафлекс. Додаткові побічні ефекти обумовлені дією ібупрофену і включають:

  • Комплекс симптомів гастропатії, асоційованої з прийомом нестероїдних протизапальних засобів – диспепсичні розлади, поява виразок і кровотеч.
  • Неспецифічні ураження слизової рота у вигляді стоматиту, виразок, сухості.
  • Поява афективних розладів у вигляді дратівливості, тривожності, рідше розвивається психомоторне збудження.
  • Порушення функцій органів зору і слуху.
  • Бронхоспазм.
  • Збільшення артеріального тиску та частоти серцевих скорочень.
  • Порушення в кровотворній системі у вигляді анемій, лейкопенії, тромбоцитопенії та ін.
  • Розвиток гострої ниркової недостатності або нефротичного синдрому.
  • Всілякі алергічні реакції.

Терафлекс Адванс вимагає обережного призначення при ряді станів:

  • Підвищений артеріальний тиск;
  • Портальна гіпертензія;
  • Недостатність серцева, ниркова або печінкова;
  • Нефротичний синдром;
  • Запалення в шлунково-кишковому тракті: гастрити, коліти та ін;
  • Бронхіальна астма;
  • Цукровий діабет;
  • Хвороби кровотворної системи.

Передозування лікарського засобу, обумовлена ​​ібупрофеном, проявляється у вигляді диспепсії, появи головного болю і запаморочення, шуму у вухах, загальмованості та сонливості. У важких випадках можливий колапс, аритмії, пригнічення свідомості аж до коми та зупинки дихання.

 

Ціна на препарати Терафлекс та їх аналоги

Препарати Терафлекс виробляє німецьке фармацевтичне підприємство «Байєр», що має офіційне представництво в Україні. Аналогами звичайної форми медикаменту з повністю ідентичною комбінацією активних речовин, схожим спектром показань та протипоказань є артрит (США), Кондронова (Індія), Хондрофлекс (Росія). Артрит має більшу на 100 мг зміст хондроїтину сульфату, випускається у формі пероральних таблеток по 120 шт. в пачці. Ціна на даний препарат практично збігається з ціною Терафлекс в перерахунку на вартість повного курсу лікування. У таблетованій формі Кондронова та Хондрофлекса зміст діючих субстанцій (сульфатна сіль глюкозаміну і хондроїтину) збігається з Адванс-формою, за винятком ібупрофену, який відсутній в їх складі. Такий же склад речовин має і зовнішня форма даних препаратів. Вартість обох лікарських форм останніх двох аналогів значно нижче, ніж у препаратів Терафлекс, що особливо вигідно при проведенні тривалого курсу. Але і дозування діючих речовин нижча, що буде відображатися на вираженості ефекту та швидкості його досягнення.

Ідентичною по комбінації активною субстанцією копії Терафлекс Адванс на фармацевтичному ринку України не зареєстровано.


Увага!

Використання Терафлекс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.