Жанін

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Контрацептиви

Класифікація: G03AA

Міжнародна назва: Jeanine

Діюча речовина: Етинілестрадіол, Дієногест

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Жанін (Janine) – це двокомпонентний комбінований оральний контрацептив (спрощено “КОК”). Досягнення ефекту цього медикаменту є мультифакторна та обумовлено насамперед стримуванням овуляционного процесу та модифікацією консистенції цервікального слизу.

Препарат був вперше випущений в Німеччині в 1995 році. Як пише іспанський автор Перез-Кампос Е. (Pérez-Campos E) з Hospital General Requena, дана комбінація є найбільш часто використовувана КОКом в цій країні, тобто в ФРН.

Жанін є інгібітором овуляції, що володіє вираженою контрацептивною здатністю. Також він дозволяє контролювати цикл, забезпечуючи меншу інтенсивність та тривалість кровотеч, знижує больовий синдром (дісменорею). Може допомагати й при ендометріозі, хоча він його не лікує, а лише не дає розростатися далі.

Інструкція по застосуванню Жанін

Як приймати контрацептив? Спосіб застосування – пероральний. Janine приймають по 1 таблетці в день, бажано в плюс-мінус один і той же період дня, в тій послідовності, як прописано на поверхні блістеру. Лікарський препарат запивають водою в невеликій кількості. Цикл застосування – 21 день без зупину. Потім робиться перерва, що триває 7 днів, протягом яких має відбутися кровотеча. Зазвичай вона має місце на другий або третій день після того, як фінальна таблетка була прийнята. Є ймовірність, що вона не закінчиться до того, як паціенка візьметься вживати нову упаковку.

Рекомендації щодо початку лікування препаратом Жанін:

I. За умови, що протягом минулого місяця гормональними протизаплідними засобами не користувалися, першу таблетку упаковки потрібно випити в перший день місячних.

II. Якщо використовувалися інші гормономісткі засоби для протизачаття, то Жанін потрібно починати приймати відразу ж після завершення циклу терапії попереднім препаратом; такий перехід повинен відбуватися не пізніше завершення звичайної перерви / після того, як були прийняті таблетки-пустишки КОК, які володіють плацебо-ефектом.

III. Якщо пацієнтка використовувала трансдермальний пластир або ж внутрішньовагінальне кільце, Жанін слід пити безпосередньо в день відмови від цих засобів. Не потрібно дотягувати до моменту, коли згадані засоби повинні застосовуватися знову.

IV. Якщо жінка вдавалася до використання прогестерону соло в формі ін’єкцій, імплантатів, «міні-пили» або ж внутрішньоматкового прогестерону, який містить системи, Жанін можна використовувати наступним чином :

  • при «міні-пили» – будь-який день після його застосування буде прийнятним;
  • при імплантаті, внутрішньоматкової системи – безпосередньо в день їх отримання;
  • при ін’єкційній формі – рекомендується заміна наступної ін’єкції Жанін.

При будь-якому з вищезазначених методів слід вдаватися до бар’єрних методів (презервативи, фемідомів) мінімум 7 діб лікування.

V. Якщо жінка зробила аборт в 1-му триместрі, вживання цього лікарського засобу можливе відразу.

VI. Після аборту в 2 триместрі КОК можна застосовувати на 21-28 день після операції. Те ж саме стосується вагітності, коли застосування Жанін повинно мати місце на 21-28 день після пологів. Якщо жінка не встигла почати цикл в ці часові рамки, бар’єрна контрацепція вітається як додатковий засіб протягом першого тижня вживання Жанін. Якщо ж статевий акт відбувся, потрібно переконатися у відсутності зачаття (скажімо, дочекатися наступної менструації) перш, ніж приймати ліки.

Якщо ви забули прийняти таблетку, то слід мати на увазі наступне: препарат не втрачає протизаплідні властивості в разі пропуску не більше, ніж на 1/2 доби; головне, прийняти потрібну дозу в цей період та далі продовжувати цикл в звичному режимі; після 12 години властивості лікарського препарату зменшуються. Існує два важливих принципи: ні в якому разі не припиняйте застосування більш, ніж на 7 днів; тижневий безперервний цикл сприяє потрібному пригніченню гормон-синтезуючої системи.

Виходячи із цих положень, були напрацьовані наступні рекомендації:

  • потрібно вжити пропущену таблетку відразу ж після виявлення пропуску (прийом одночасно двох таблеток допустимо);
  • надалі потрібно продовжувати звичний режим запобігання;
  • наступний тиждень після пропуску потрібно вдаватися до презервативів або інших бар’єрних контрацептивів;
  • продовження терапії дозволяється за умови відсутності вагітності.
  • слід пам’ятати, що ризик завагітніти зростає з кожним пропуском прийому препарату.

Побічні ефекти. КОК, як правило, переноситься без ексцесів, список можливих побічних дій включає головний біль, нудоту, блювоту та больові відчуття в грудях. Небажані реакції зазвичай спостерігаються в рідкісних ситуаціях та мають властивість зменшуватися з часом.

Протипоказання. Згідно з інструкцією із застосування, засіб не використовується в ситуаціях:

  • важких печінкових захворюваннях, при відхиленні показників від норми;
  • ненастання менархе;
  • настання менопаузи;
  • порушення з боку нирок;
  • нинішні або колишні тромбози, стани, які передують цій патології, фактори ризику;
  • діабет з судинними ускладненнями;
  • неконтрольований підвищений тиск;
  • мігрень з осередковою неврологічною симптоматикою, в тому числі, якщо вона була в минулому;
  • куріння сигарет після досягнення 35-річного віку;
  • печінкові пухлини;
  • неабияка операція з тривалим знерухомленням;
  • кровотечі з піхви з незрозумілих причин;
  • онкозахворювання, залежні від гормональних показників.

Важливі моменти:

Потрібно мати на увазі, що протизаплідні засоби, подібні Жанін, як і власне сам він, не захищають від ЗПСШ та ВІЛ.

Після комбопрепарата потенційна затримка зачаття в період до закінчення перших трьох циклів, однак потім фертильність не регресує в порівнянні з початковими показниками.

Вагітність є стоп-фактором застосування Жанін. Однак ряд епідеміологічних випробувань не виявив негативного впливу на плід у випадках коли гормональні препарати подібного роду з необережності використовувалися на початку виношування дитини.

Пероральні коки можуть знижувати кількість молока та надавати зміну в його складі. Тому їх не можна використовувати при грудному вигодовуванні.

Цікавий факт: Жанін (Janine) – це також назва фітнес-клубів в Росії, зокрема, в Москві (станції метро Мякинино, Строгіно) та Красногорську.

Таблетки Жанін – короткий опис, склад

Засіб випускається або в таблетках, або в драже.

Вони складається з двох головних компонентів – естрогенового та прогестинового.

В ролі першого виступає етинілестрадіол (ethinylestradiol, C20H24O2), 0,03 мг. Він був першим перорально активним заводським синтезованим естрогенним фармпродуктом, який описали вчені Ганс Ґерлофф Інхоффен (Hans Herloff Inhoffen) та Уолтер Хохлвег (Walter Hohlweg) з Schering Aktiengesellschaft в 1938 році. Через п’ять років – в 1943 – американські регулюючі органи дали добро на випуск гормону під торговим найменуванням Естін (Estynil).

Дієногест (дозування 2 мг) – це нова прогестинова речовина з унікальними фармакокінетичними та фармакологічними відмінностями.

Науковий фактаж

Німецькі дослідники Wiegratz I, Stahlberg S, Manthey T (University Hospital of Frankfurt, Франкфурт-на-Майні, 2010) з’ясували, що довге застосування даної комбінації надає минущу дію на вуглеводний метаболізм.

Крім того, такий ж, майже непомітний, вплив виявляється на обмін жирів, надниркові гормони та цифри тиску. Контрацептивна комбінація має і хороший «побічний ефект» – вона покращує стан волосся та благодатно впливає на шкіру, приборкуючи виникнення прищів, як було повідомлено в дослідженні німецьких дослідників Zimmermann T, Wisser KH, Dietrich H (Jenapharm GmbH & amp; Co KG, 2000).

Які існують аналоги Жанін?

В аптеках продається кілька препаратів-аналогів Жанін, в яких використовується та ж комбінація діючих компонентів:

  • Деновель від МІБ ГмбХ Арцнайміттель;
  • Жастінда від Алвоген ІПКо С.ар.л;
  • Наадін від Наарині АГ; ​​
  • Силует від Гедеон Ріхтер;
  • Софіт від Тева;
  • Юлідора від Актавіс груп АТ.

На основі етінілестрадіола в поєднанні з гестагенною речовиною хлормадинону (C23H29ClO4) випускаються такі аналоги, як Ангелета, Prostal, Белара, Мадінет та Моделль.

Етінілестрадіол та ще одна активна речовина – гестоден – використовуються в препаратах Ліндинет, Аплік, Логест, Пасодобль, Фемоден, Атріція. Також існують його комбінації з дроспіреноном (Велмар, Видора, Дайла, Далірія, Дроспіфем, Ізнель, Міральда, Сіміцу, Фіона, Ярина) та іншими діючими компонентами: Мікрогінон, Мінізістон, Регулон, Новінет, Марвелон, Муна, Левемін, Рігевідон, Льоверет, Зоулі, Евра Джаз, Сіміцу, Міральда, Лібератті (перелік дуже широкий). Наприклад, популярний такий аналог, як Силест, що містить ethinylestradiol і норгестимат.

Ціна Жанін, де взяти

Купити препарат ви можете в багатьох звичайних аптечних пунктах і в закладах он-лайн. Вартість Кока цілком прийнятна. Однак вона може досить суттєво варіюватися в залежності від аптеки. Тому якщо ви хочете заощадити трохи грошенят, зрівняйте ціни у різних продавців.

 


Увага!

Використання Жанін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.